Otex

Otex s.a.

Otex SA jest przedsiębiorstwem handlowo-usługowym powstałym w 1996 roku. Swą działalność gospodarczą prowadzi za pośrednictwem dwóch głównych ośrodków handlowych: Centrum Handlowego „Wokulski”, Domu Towarowego „Orfeusz”.

O firmie

Otex SA z siedzibą w Lublinie przy ul. Łęczyńskiej 51 jest przedsiębiorstwem handlowo-usługowym powstałym w 1996 roku w wyniku prywatyzacji WPHW w Lublinie. Swą działalność gospodarczą prowadzi za pośrednictwem dwóch głównych ośrodków handlowych: Centrum Handlowego „Wokulski”, Domu Towarowego „Orfeusz”, a także ośrodków usługowych takich jak: Konsorcjum Usługowe „Modern” i Resursa Wokulskiego. Zakres działalności przedsiębiorstwa to dystrybucja – handel detaliczny i usługi wyposażenia wnętrz w zakresie przemysłu meblarskiego oraz wyrobów przemysłu lekkiego. Po blisko 20 latach solidnej pracy, Otex Spółka Akcyjna należy dziś do czołowych firm handlowych w regionie lubelskim.


Nagrody


Centrum Handlowe „Wokulski” od 2006 rokrocznie otrzymuje tytuł Salon Roku przyznawany przez branżowy miesięcznik Meble Plus dla najlepszego dystrybutora meblowego w województwie lubelskim. W 2013 roku Centrum Handlowe „Wokulski” zostało laureatem pierwszej, i jak na razie jedynej, edycji ogólnopolskiego konkursu Diament Meblarstwa dla najlepszych salonów meblowych w Polsce, organizowanego przez inny branżowy miesięcznik Biznes Meble.pl.


Otex SA od 2010 roku regularnie otrzymuje Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska Sp. z o.o. Otex SA znalazł się również wśród pięciu wyróżnionych firm w organizowanym przez NSZZ Solidarność Region Środkowowschodni w konkursie Pracodawca Fair Play 2013. Ponadto Otex SA zdobyło wyróżnienia w konkursie Gazele Biznesu w latach 2008 i 2014, Gepardy Biznesu 2009 oraz Efektywna firma w latach 2008-2010.


Inwestycje komercyjne


Dodatkowym obszarem działalności gospodarczej Otex SA są usługi hotelowe. Otex SA jest właścicielem apartamentów w trzech atrakcyjnych lokalicacjach: Sand Hotel SPA & Wellness w Kołobrzegu, Cristal Resort w Szklarskiej Porębie oraz Rezydencji Nosalowy Dwór w Zakopanem. Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami zamieszczonymi w sekcji Aktualności.