wokulski

O centrum

Pierwsze meble w ofercie istniejącego od 1988 roku Centrum Handlowego „Wokulski” pojawiły się równo 20 lat temu w ramach specjalnie utworzonego Centrum Hurtowo-Detalicznego Wyposażenia Mieszkań „Wokulski”. Od tego czasu obiekty handlowe znajdujące się przy ul. Łęczyńskiej 51 zmieniły się nie do poznania. Również rodzaj oferty ewoluował razem ze zmieniającymi się na przestrzeni lat gustami naszych klientów. Centrum Meblowe „Wokulski” od wielu lat stanowi ważny ośrodek handlu artykułami wyposażenia wnętrz. Należy podkreślić, że to tutaj znajduje się jedyny w regionie firmowy salon marki Kler, jedyny w swoim rodzaju salon mebli stylowych Rad-Pol, a od 2013 roku działa jedyny w mieście Outlet Meblowy.

ZAKRES OFERTY

W obiektach centrum działa obecnie 12 salonów meblowych prezentujących pełny przekrój oferty blisko 50 renomowanych polskich producentów mebli, reprezentujących najważniejsze marki przemysłu meblarskiego. Wystarczy wspomnieć, że naszymi partnerami handlowymi jest aż siedmiu spośród dziesięciu najlepszych producentów mebli skrzyniowych z Rankingu Producentów Mebli 2014 magazynu „Meble Plus” tj. Fabryki Mebli Forte, Meble Wójcik, Bydgoskie Meble, Paged Meble, Mebin, Szynaka Meble, Fabryka Mebli Mikołajczyk.

ASPEKT EDUKACYJNO-INFORMACYJNY

Staramy się dostarczać naszym klientom ciekawe i przydatne informacje o producentach, poszczególnych markach i asortymencie. Chcemy poszerzać powszechną świadomość co do pochodzenia wybranego produktu, najciekawszych aspektów procesu technologicznego czy pozycji polskiego przemysłu meblarskiego na świecie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zajmujemy wysokie 7. miejsce w ogólnoświatowym rankingu producentów mebli, na które w ciągu kilku ostatnich lat awansowaliśmy z miejsca 10.

FACHOWA OBSŁUGA

Tym co wyróżnia nasze centrum na tle konkurencji jest kompleksowość i wysoki poziom obsługi klienta. Salony prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, którzy z jednej strony posiadają bogatą, zdobytą bezpośrednio w fabrykach, wiedzę na temat materiałów, procesu produkcji, a z drugiej strony stanowią wsparcie dla klienta w zakresie planowania aranżacji nowego wyposażenia swojego mieszkania. Tym, czego nigdy u nas nie zabraknie, to czas dla klienta. Nasi sprzedawcy uważnie wsłuchują się w potrzeby klientów, by zaproponować najlepsze rozwiązania.

BUDOWANIE RENOMY

Stawiamy na budowanie wieloletnich relacji z klientami i tak, na przestrzeni 20 lat funkcjonowania, wielokrotnie mieliśmy okazję obsługiwać te same, powracające po kilku, kilkunastu latach, zadowolone z poprzedniego zakupu osoby. Nie ma nic cenniejszego niż usatysfakcjonowany klient, który swoim jednym słowem potrafi zdziałać więcej, niż niejedna reklama. Będąc świadomym pozytywnej, ale i negatywnej siły żywego słowa, wkładamy dużo wysiłku, by potem móc cieszyć się dobrą opinią.

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA

W odróżnieniu od wielu sklepów bazujących jedynie na katalogowej ofercie standardowej, w naszym centrum, duża część oferty może podlegać indywidualnej personalizacji, począwszy od wybarwienia mebli skrzyniowych, poprzez rodzaj i kolor skór oraz tkanin nadających charakter meblom tapicerowanym, aż po detale takie jak oświetlenie, uchwyty, nóżki czy nici wykończeniowe. Co więcej, w wielu przypadkach będziemy możemy mieć również wpływ na wymiary danej bryły, a nawet zastosowane rozwiązania techniczne.

USŁUGI DODATKOWE

I tak, począwszy od pierwszej wizyty w salonie, poprzez procesu wyboru, zamówienie mebli, organizację transportu i ewentualnego montażu w domu klienta, dbamy o to by nasi klienci byli zadowoleni z dokonanego zakupu. Klienci mogą liczyć na uzyskanie bezpośredniego kontaktu do sprzedawcy, tak by w każdej chwili mieć możliwość uzyskania informacji o stanie swojego zamówienia. Oferujemy bardzo korzystne warunki zakupów w systemie ratalnym poprzez dwa znane banki. Dla zagranicznych klientów, ważna będzie informacja, że możliwe są u nas zakupy w systemie Tax Free. Pomagamy również klientom w sprzedaży starych mebli poprzez prowadzony w ramach centrum najbardziej znany i największy w mieście Komis Meblowy.

ATMOSFERA ZAKUPÓW

Jesteśmy świadomi, ze decyzje zakupowe dotyczące wyposażenia meblowego wymagają zapoznania się z bardzo szeroką ofertą, wielu przemyśleń, namysłu. Staramy się więc dbać o dobrą atmosferę w naszych salonach, tak by klienci nie odczuwali negatywnych skutków upływającego czasu. Centrum dysponuje dużym, wygodnym i bezpłatnym parkingiem. W salonach z dyskretnie ukrytych głośników sączy się przyjemna dla ucha muzyka, a w Galerii Bydgoskich Mebli na klientów czeka filiżanka aromatycznej kawy i kącik zabaw dla dzieci. W budynku D, będącym największym obiektem Centrum Meblowego „Wokulski”, w ub. roku zamontowana została wysokiej klasy winda szwajcarskiej produkcji, ułatwiająca dotarcie na wyższe kondygnacje budynku osobom starszym, niepełnosprawnym czy klientom z wózkami dziecięcymi.

SALON ROKU

O tym, że powyżej przedstawione atuty nie są jedynie pustymi słowami, niech zaświadczą zdobywane na przestrzeni lat nagrody i wyróżnienia. Centrum Meblowe „Wokulski”, począwszy od 2006 roku, aż ośmiokrotnie, w dziesięcioletniej historii konkursu, otrzymywał tytuł najlepszego dystrybutora meblowego w województwie lubelskim - Salon Roku, przyznawanym przez branżowy magazyn Meble Plus (2005 i 2009 roku zajmował drugie miejsce). W skład kapituły konkursu wchodzą przedstawiciele reprezentujący czołowych polskich producentów mebli.

POZOSTAŁE NAGRODY

Należy dodać, że Otex SA będący właścicielem Centrum Meblowego „Wokulski” od 2009 roku regularnie otrzymuje Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska. W 2014 roku Otex SA już po raz drugi znalazł się w gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie dziennika gospodarczego Puls Biznesu. Ponadto w 2013 roku Otex SA znalazł się również wśród pięciu wyróżnionych firm w konkursie Pracodawca Fair Play organizowanym przez NSZZ Solidarność Region Środkowowschodni.